Vědomý dotek

Dětská naučná stezka

V prostoru Čimického háje v Praze 8 jsou dvě dětská hřiště a památný strom (dub letní u hájovny). Je zde vhodné místo pro vybudování dětské naučné stezky (s informačními cedulemi s případnými vědomostními či zábavnými úkoly).

Chceme zajistit:

Vybudovat ve vytipovaných místech Čimického háje zastávky s informačními cedulemi s vědomostními či zábavnými úkoly.

Sestavit mapu Čimického háje s vyznačením zastávek s informačními cedulemi a pravidly hry dětské naučné stezky (za správné odpovědi či úkoly přidělovat body). Tato mapa s pravidly hry by byla ke stažení na stránkách spolku.

Spolek by zajišťoval v mezích svých možností údržbu a opravu této dětské naučné stezky, na svých stránkách poskytoval ke stažení mapu s pravidly hry dětské naučné stezky a v mezích svých možností tuto dětskou naučnou stezku i propagoval.

Pro větší zajímavost dětské naučné stezky pro děti bude využívána postavička dubového skřítka z Čimického háje (Čimíska).

 

V tomto projektu spolek spolupracuje se správou Čimického háje - Lesy hl. m. Prahy, Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 8.

Realizaci prací na naučné stezce:

14.5.2017  instalace 10 dřevěných cedulí v Čimickém háji na předem vytipovaných místech, prozatím bez informačních desek, na kterých se pracuje.

 

 

 

 


Psali o projektu:

Pražský deník   Hospodářské noviny   Městská část Praha 8


Projekt podporuje:     a    Hlavní město Praha

 

Novinky

14.9.2017 Pomozme mlokovi přežít v Praze

Dnes jsme opět pomohli mlokovi u Podhořského potoka v přípravě na přezimování. Navzdory dešti a větru se nás sešlo 14 dobrovolníků a z toho dva malí milovníci mloka. Uklidili jsme okolí od odpadků a opravili jsme přezimovací zídky. Pod akcí "Pomozme mlokovi přežít v Praze" jsme opět pomohli. A dokonce mloci trochu vykoukli.

časopis NA DOTEK 13

vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č. 13 - téma "domácí mazlíčci" . Hezké počtení.

Charita Day s ČPP

21.7.2017 pořádal spolek Charita day s Českou podnikatelskou pojišťovnou. 24 zaměstnanců z této pojišťovny společně s členy spolku vyčistili přítok, koryto a okolí jezírka Dotek v Čimickém háji v Praze 8. Dále pak pracovali na budování naučné zahrady pro děti u Čimického háje. Práce za nimi byla opravdu vidět.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK - č. 12

Dne 19.6.2017 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 12. Hlavní téma čísla jsou KAMENY A MINERÁLY. Dozvíte se informace o drahých kamenech středověku, vlivu kamenů na zdraví apod. V luštěnce zase můžete vyhrát kapesní MP3 přehrávač.

Vyšel časopis NA DOTEK č. 10

Dne 3.12.2016 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 10. Hlavní téma čísla je PÍSMO. Dozvíte se informace o vývoji písma, psacích prostředků apod. Můžete si přečíst i rozhovor s ředitelem Ruční papírny Velké Losiny panem Foučkem o výrobě ručního papíru. V luštěnce zase můžete vyhrát luxusní pero.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °