Vědomý dotek

Ptactvo kolem nás

Projekt je zaměřen na ptactvo převážně v Čimickém háji v Praze 8, který si vzal spolek pod svou patronaci. 

V rámci tohoto projektu čistíme ptačí budky v Čimickém a Ďáblickém háji v Praze 8, organizujeme přednášky o ptactvu pro děti z mateřských škol (školek) a v zimním období ptactvo přikrmujeme (pro tento účel spolek umisťuje ptačí krmítka).

Na projektu spolek spolupracuje s Českou zemědělskou univerzitou, Univerzitou Karlovou v Praze a střední školou Trivis.

 

Nejbližší akce v projektu - Přednáška o ptactvu pro MŠ proběhne v květnu 2017 a Čištění ptačích budek proběhne v listopadu 2017.


Čištění ptačích budek  které proběhlo dne  26.11.2016.

Dne 26.11.2016 od 9:00 do 14:00 hod. proběhla akce našeho spolku - čištění ptačích budek v Čimickém a Ďáblickém háji v Praze 8. Celkem 20 osob (členové spolku, dobrovolníci a odborníci z České zemědělské univerzity a Univerzity Karlovy v Praze) vyčistilo 256 ptačích budek umístěných v Čimickém a Ďáblickém háji. 

Po úklidu byl odborníky proveden odchyt ptactva a odborná přednáška o místních druzích.

Dále byly připraveny v Čimickém háji ptačí krmítka pro přikrmování v zimním období.


Přednáška o ptactvu pro děti z mateřských škol  která proběhla dne  25. a 26.5. 2016.

Dne 25.5. a 26.5.2016 jsme pořádali přednášku o ptactvu pro děti z mateřských škol v Praze 8 pod názvem "Ptactvo v Čimickém háji". Zúčastnilo se celkem 65 dětí z Mateřské školy Dolákova a Lesní školky Čimice. Děti se dozvěděly něco nového o ptácích, kteří se v Čimickém háji nejčastěji vyskytují, o sýkorkách a dutinových ptácích, o stravě,  přikrmování a hnízdění ptáků. Děti viděly ptačí hnízda a mohly se podívat i do funkční ptačí budky. Po soutěži v určování ptáků dle jejich per, získaly děti medaile, omalovánky a čokoládky. Poté děti šly procházkou skrz Čimický háj, kde nasypaly krmení do ptačích krmítek a u ornitologů (Ing. Svobodová a Ing. Těšický z České zemědělské univerzity a Univerzity Karlovy v Praze) se pak dozvěděly další informace o kroužkování ptáků. Nakonec děti viděly zblízka odchycené ptáčky včetně 16-ti denních mláďátek sýkorky koňadry. Myslím, že se vše povedlo a všem zúčastněným (hlavně ornitologům) děkujeme.

Foto z akce - ZDE


Čištění ptačích budek  které proběhlo dne  4.2. 2016.

Dne 4.2.2016 od 8:00 do 14:00 hod. proběhla akce našeho spolku - čištění ptačích budek v Čimickém a Ďáblickém háji v Praze 8. Celkem 21 osob (členové spolku, studenti střední školy Trivis, odborníci z České zemědělské univerzity a Univerzity Karlovy v Praze) vyčistilo 256 ptačích budek umístěných v Čimickém a Ďáblickém háji. 

Vyčištění budek bylo důležité pro správné zahnízdění ptáků.

Po úklidu byl odborníky proveden odchyt ptactva a odborná přednáška o místních druzích.

Foto z akce - ZDE

O akci na webu dobrovolnik.cz - ZDE


Projekt podporuje:     a    Hlavní město Praha

 

Novinky

14.9.2017 Pomozme mlokovi přežít v Praze

Dnes jsme opět pomohli mlokovi u Podhořského potoka v přípravě na přezimování. Navzdory dešti a větru se nás sešlo 14 dobrovolníků a z toho dva malí milovníci mloka. Uklidili jsme okolí od odpadků a opravili jsme přezimovací zídky. Pod akcí "Pomozme mlokovi přežít v Praze" jsme opět pomohli. A dokonce mloci trochu vykoukli.

časopis NA DOTEK 13

vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č. 13 - téma "domácí mazlíčci" . Hezké počtení.

Charita Day s ČPP

21.7.2017 pořádal spolek Charita day s Českou podnikatelskou pojišťovnou. 24 zaměstnanců z této pojišťovny společně s členy spolku vyčistili přítok, koryto a okolí jezírka Dotek v Čimickém háji v Praze 8. Dále pak pracovali na budování naučné zahrady pro děti u Čimického háje. Práce za nimi byla opravdu vidět.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK - č. 12

Dne 19.6.2017 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 12. Hlavní téma čísla jsou KAMENY A MINERÁLY. Dozvíte se informace o drahých kamenech středověku, vlivu kamenů na zdraví apod. V luštěnce zase můžete vyhrát kapesní MP3 přehrávač.

Vyšel časopis NA DOTEK č. 10

Dne 3.12.2016 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 10. Hlavní téma čísla je PÍSMO. Dozvíte se informace o vývoji písma, psacích prostředků apod. Můžete si přečíst i rozhovor s ředitelem Ruční papírny Velké Losiny panem Foučkem o výrobě ručního papíru. V luštěnce zase můžete vyhrát luxusní pero.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °