přednášky

Skřítek Čimísek z Čimického háje - Pohádky z Čimického háje

Skřítek Čimísek je patron Čimického háje v Praze 8 a průvodce naučnou stezkou v Čimickém háji , která zde byla vybudována (10 informačních cedulí o přírodě, domeček skřítka Čimíska, socha skřítka Čimíska).

Příběhy skřítka Čimíska vyšly knižně pod názvem "Pohádky z Čimického háje" v měsíci září 2016 (autor Martin Rezek).

Křest knihy byl dne 10.9.2016 v 14:30 hod. na Zábavném odpoledni pro rodiče a děti na dopravním hřišti ZŠ Glowackého v Praze 8.

Dvanáct pohádkových příběhů skřítka Čimíska a jeho přátel zvířátek, s jemným ponaučením a informacemi o přírodě, to je knížka "Pohádky z Čimického háje".

Zakoupením této knihy přispějete do veřejné sbírky PRO ČIMICKÝ HÁJ (sbírka na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji, úklidy ...).

  Chcete knížku zakoupit ?

  Knihu lze osobně zakoupit v::

Částka jde celá do veřejné sbírky " Pro Čimický háj ".

Chcete-li knížku zaslat na vaši adresu (cena s poštovným 24,- Kč je celkem 214,- Kč), napište si o knížku ZDE

      

Křest knihy (článek v časopisu NAŠE PRAHA 8 z 23.9.2016  str. 4)

 

 

 

Obálka knihy v databázi obálek


  • Děti malovaly skřítka Čimíska ve výtvarné soutěži "Namaluj Čimíska". A vyhrál tento nádherný obrázek dětí ze ZŠ Na Slovance (školní družina 3. třída).

 

 

  • V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" byla knížka pohádek čtena v dubnu 2017 např. dětem v MŠ Dolákova.

Novinky

SK Čimis - orientační běh pro děti

Sportovní aktivity dětí od 7 do 11 let pod odborným vedením, to je orientační běh v Čimickém háji, který pořádáme 1x týdně.

časopis NA DOTEK 33 - téma ČESKÝ KOMIKS

Dne 15.9.2022 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č.33 na téma ČESKÝ KOMIKS. Můžete se dozvědět mnoho zajímavého o našich komiksových autorech - Kája Saudek, Jiří Winter Neprakta, Lucie Lomová (autorka Anči a Pepíka), Petr Morkes (autor Vrťapky a Vroubka) a dalších. V časopisu je rozhovor s Patrikem Saudkem (synem Káji Saudka) i rozhovor s Danielou Winterovou (manželkou Jiřího Wintera Neprakty. V časopisu je mnoho obrázků a komiksů od českých autorů. Hrát můžete o zajímavou knihu Dějiny Československého komiksu v hodnotě 2.800,- Kč. Další ceny v soutěžích jsou např. knížky Komisař Vrťapka s podpisem a originálním obrázkem autora Petra Morkese, nebo ceny od pivovaru Panaczech. Vzhledem k neúnosnému zvýšení cen za tisk jsme byli nuceni časopis přestat distribuovat zdarma a je nově placený. Podpořte nás, prosím, zakoupením časopisu, čtěte, bavte se a soutěžte o hezké a hodnotné ceny.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK 32

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK Téma čísla: Zmapování země V časopise se dozvíte mnoho zajímavých informací o mapách, které nám otevřely dveře do světa. Můžete se dočíst o nejstarší tištěné mapě z roku 1518, která zobrazuje území Českého království. Číslo se zaměřuje také na KLUB ČESKÝCH TURISTŮ, přibližujeme Vám jejich činnost rozhovorem s Ing. Pavlem Přílepkem. Přinášíme Vám zajímavé recepty a připravili jsme pro Vás další soutěž ve spolupráci s organizací Malovalo, rozhovor s herečkou a zpěvačkou Kateřinou Kráľovskou Steinerovou. V luštěnce můžete hrát o outdoorové vybavení značky Schwarzwolf.

úklid v Čimickém háji 13.6.2020

První akce po uvolnění opatření proti koronaviru - 13.6.2020 - Dobrovolný úklid Čimického háje v Praze 8. Sešlo se celkem 50 dobrovolníků a uklidili jsme celkem 3,5 kubíku odpadu.I když byl háj tentokrát docela čistý, našlo se například i staré křeslo. Všem moc děkuje za pomoc přírodě a za podporu.

17.6.2020 - dobrovolníci pomáhali Lesní školce Jeřabinka v Čimické zahradě

Dobrovolníci z Johnson a Johnson pomáhali upravit zahradu v Lesní školce Mateřinka Jeřabinka. Udělali moc práce a všem moc děkujeme.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °