Vědomý dotek

Čimický háj na dotek

DOBROVOLNÝ ÚKLID ČIMICKÉHO HÁJE

Projekt je zaměřen na prostor Čimického háje v Praze 8, který si vzal spolek pod svou patronaci. Při ochraně zeleně spolupracuje spolek se správou Čimického háje - Lesy hl. m. Prahy a Městskou částí Praha 8. 

Cílem akce je zajištění čistoty životního prostředí, jako jedné ze základních potřeb člověka. K dosažení tohoto cíle je využívána i pomoc dobrovolníků z řad veřejnosti. Úklid Čimického háje je pořádán 2x do roka v měsících březnu a září. Na akci jsou vždy pro dobrovolníky připraveny rukavice i pytle na odpadky.

Nejbližší úklidovou akci Čimického háje plánujeme na září 2017.

Pokud nám chcete pomoci,kontaktujte nás, prosímZDE nebo na emailu martin@vedomy-dotek.cz. Každá osoba je vítána.


Uskutečněné úklidové akce:

25.3.2017 od 10:00 hod. proběhl Dobrovolný úklid v Čimickém háji v Praze 8, který pořádal náš spolek Vědomý dotek. Sešlo se úctyhodných 95 dobrovolníků, včetně dětí. Společně jsme vyčistili jezírko Dotek, lesní dětské hřiště od starého listí a uklidili jsme celý prostor Čimického háje od odpadků, kterých bylo tentokrát 8 kubíků.

17.9.2016 od 10:00 hod. proběhl již tradiční dobrovolný úklid v Čimickém háji v Praze 8. Uklidily se celkem 2 kubíky odpadu. Oproti předcházejícím úklidům byl prostor tentokráte čistější. Zúčastnilo se celkem 20 dobrovolníků. Účast byla ovlivněna špatným počasím (celou noc i ráno totiž pršelo). Všem za pomoc děkujeme.

Pozvánka na akci ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE.  Fotografie z akce - ZDE

19.3.2016 jsme pořádali akci "Dobrovolný úklid Čimického háje". Sešlo se celkem kolem 50-ti osob (dobrovolníků a členů spolku). Během akce se uklidilo 7 kubíků (m3) odpadu z celého prostoru Čimického háje, shrabali jsme staré napadané listí z dětského hřiště u lesní školky a nainstalovali jsme v Čimickém háji další ptačí krmítka.

Pozvánka na akci ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE.  Fotografie z akce - ZDE

O akci na webu dobrovolnik.cz - ZDE

26.9.2015 jsme pořádali akci "Dobrovolný úklid Čimického háje". Sešlo se celkem

 kolem 30-ti dobrovolníků kteří za 2 hodiny odstranili z celého prostoru Čimického háje 3,5 kubíků (m3) odpadků. Ty byly odvezeny do připraveného kontejneru. Bylo vidět, že pravidelný úklid je prospěšný, neboť byl Čimický háj oproti minulému období čistší.

Pozvánka na akci ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE.  Fotografie z akce - ZDE

21.3.2015 jsme pořádali akci "Dobrovolný úklid Čimického háje". Sešlo se celkem kolem 50-ti dobrovolníků kteří za 2 hodiny odstranili z prostoru Čimického háje 7 kubíků (m3) odpadků. Ty byly odvezeny do připraveného kontejneru. 

Reportáž České televize o akci na ČT 24 (reportáž je od 17. minuty 30. vteřiny) - ZDE

Pozvánka na akci ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE.  Fotografie z akce - ZDE

20.9.2014 Úklidová akce "Dobrovolný úklid Čimického háje"  od 10:00 hod. do cca 12:00 hod. 

Na této akci se sešlo postupně kolem 40-ti dobrovolníků, přestože počasí vypadalo na bouřku a mnoho lidem se ven raději nechtělo. 

Celoplošně jsme vyčistili Čimický háj od 5 kubíků (m3) odpadu. Spolkem Vědomý dotek (jako organizátor akce) i správou Čimického háje (Lesy hl. m. Prahy) byla akce vyhodnocena jako velmi úspěšná. 

Pozvánka na akci ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE.  Fotografie z akce - ZDE

Vyhodnocení akce ze strany Lesy hl. m. Prahy - ZDE

29.3.2014  pod názvem "Čimický háj bez odpadků"  - z lesního prostoru odstraněno přes 3000 litrů odpadu.   Fotografie z akce zde.

"... akce úklid Čimického háje byla velmi důležitá. ... Bylo docíleno skutečně komplexního úklidu tohoto území. Velmi děkujeme za pomoc a těšíme se na další spolupráci.  Ing. Jan Karban - vedoucí střediska lesy, LESY hl. m. Prahy"


Informace ÚMČ Praha 8 o úklidových akcích


Projekt podporuje:     a    Hlavní město Praha

Novinky

Vyšel časopis NA DOTEK č. 10

Dne 3.12.2016 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 10. Hlavní téma čísla je PÍSMO. Dozvíte se informace o vývoji písma, psacích prostředků apod. Můžete si přečíst i rozhovor s ředitelem Ruční papírny Velké Losiny panem Foučkem o výrobě ručního papíru. V luštěnce zase můžete vyhrát luxusní pero.

Vydali jsme knížku pohádek - Pohádky z Čimického háje

Příběhy skřítka Čimíska, patrona Čimického háje, vyšly knižně pod názvem "Pohádky z Čimického háje" v měsíci září 2016. Křest knihy byl dne 10.9.2016. Dvanáct pohádkových příběhů skřítka Čimíska a jeho přátel zvířátek, s jemným ponaučením a informacemi o přírodě, to je knížka "Pohádky z Čimického háje". Zakoupením této knihy přispějete do veřejné sbírky PRO ČIMICKÝ HÁJ (sbírka na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji, úklidy ...).

Úprava jezírka Dotek 1.7.2016

Ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou a jejich 22 dobrovolníků jsme uklidili okolí jezírka Dotek v Čimickém háji, prohloubili přítok a koryto jezírka, upravili jsme terén na místech určených pro cedule naučné stezky.

10.9.2016 Zábavné odpoledne pro rodiče a děti + benefiční koncert PRO ČIMICKÝ HÁJ

Na 10.9.2016 připravujeme Zábavné odpoledne pro rodiče a děti (vstup ZDARMA): zábava a výherní soutěže - 8 soutěžních zastávek na téma příroda, naučný program Lesy hl.m. Prahy zvířátka ze záchranné stanice, ukázka hasičské techniky, vojáci v historických napoleonských uniformách, dětská dílnička, malování na obličej, charitativní dětský bazárek (oblečení a hračky), loutková pohádka, dětská diskotéka, HUDBA - trubači na lesní rohy, muzikálový zpěvák Jaromír HOLUB, skupina afrických bubnů BLABUBURO a další Benefiční koncert PRO ČIMICKÝ HÁJ (veřejná sbírka Pro Čimický háj - naučnou stezku v Čimickém háji v Praze 8 - vstupné 100,- Kč) - od 19.00 vystupují: Eliška SÝKOROVÁ, Mirek KEMEL

Nové číslo časopisu NA DOTEK č. 8

Dne 3.6.2016 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 8. Hlavní téma čísla je ZRAK. Dozvíte se něco nového o iluzích a zrakových klamech, jak svět vidí zvířata, zjistíte že lze vidět i přes černé brýle atd. Můžete si přečíst i rozhovor s muzikálovým zpěvákem Jaromírem Holubem, informace o tom co je lesní školka, horoskop nebo si zasoutěžit s luštěnkou.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °