Vědomý dotek

Dobrovolný úklid Čimického háje 20.9.2014

V rámci informovanosti o této akci jsme rozdali kolem 3000 pozvánek do schránek v okolí Čimického háje a desítky letáků jsme nalepili na nástěnky u obchodních domů apod. Letáky jsme vyvěsili přímo v Čimickém háji (na lavičky a cedule) což bylo povoleno od Lesů hl. m. Prahy. Letáky jsme po akci odstranili. Postupně se sešlo kolem 40-ti dobrovolníků, přestože počasí vypadalo na bouřku a mnoho lidem se ven raději nechtělo. Večer před akcí totiž skutečně pršelo (byla bouřka) a tak se není čemu divit. Celoplošně jsme vyčistili Čimický háj od 5 kubíků (m3) odpadu. Nalezený odpad jsme v pytlích dávali k hlavním cestám v Čimickém háji a odtud byl odvezen na multikáře do připraveného kontejneru. Spolkem Vědomý dotek (jako organizátor akce) i správou Čimického háje (Lesy hl. m. Prahy) byla akce vyhodnocena jako velmi úspěšná.
Fotogalerie - Dobrovolný úklid Čimického háje - Dobrovolný úklid Čimického háje
Fotogalerie - Dobrovolný úklid Čimického háje - Dobrovolný úklid Čimického háje
Fotogalerie - Dobrovolný úklid Čimického háje - Dobrovolný úklid Čimického háje
Fotogalerie - Dobrovolný úklid Čimického háje - Dobrovolný úklid Čimického háje

Novinky

14.9.2017 Pomozme mlokovi přežít v Praze

Dnes jsme opět pomohli mlokovi u Podhořského potoka v přípravě na přezimování. Navzdory dešti a větru se nás sešlo 14 dobrovolníků a z toho dva malí milovníci mloka. Uklidili jsme okolí od odpadků a opravili jsme přezimovací zídky. Pod akcí "Pomozme mlokovi přežít v Praze" jsme opět pomohli. A dokonce mloci trochu vykoukli.

časopis NA DOTEK 13

vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č. 13 - téma "domácí mazlíčci" . Hezké počtení.

Charita Day s ČPP

21.7.2017 pořádal spolek Charita day s Českou podnikatelskou pojišťovnou. 24 zaměstnanců z této pojišťovny společně s členy spolku vyčistili přítok, koryto a okolí jezírka Dotek v Čimickém háji v Praze 8. Dále pak pracovali na budování naučné zahrady pro děti u Čimického háje. Práce za nimi byla opravdu vidět.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK - č. 12

Dne 19.6.2017 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 12. Hlavní téma čísla jsou KAMENY A MINERÁLY. Dozvíte se informace o drahých kamenech středověku, vlivu kamenů na zdraví apod. V luštěnce zase můžete vyhrát kapesní MP3 přehrávač.

Vyšel časopis NA DOTEK č. 10

Dne 3.12.2016 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK - číslo 10. Hlavní téma čísla je PÍSMO. Dozvíte se informace o vývoji písma, psacích prostředků apod. Můžete si přečíst i rozhovor s ředitelem Ruční papírny Velké Losiny panem Foučkem o výrobě ručního papíru. V luštěnce zase můžete vyhrát luxusní pero.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °