veverka

Ptactvo v Čimickém háji 2016 - přednáška pro školky

Dne 25.5. a 26.5.2016 jsme pořádali přednášku o ptactvu pro děti z mateřských škol v Praze 8 pod názvem "Ptactvo v Čimickém háji". Zúčastnilo se celkem 65 dětí z Mateřské školy Dolákova a Lesní školky Čimice. Děti se dozvěděly něco nového o ptácích, kteří se v Čimickém háji nejčastěji vyskytují, o sýkorkách a dutinových ptácích, o stravě, přikrmování a hnízdění ptáků. Děti viděly ptačí hnízda a mohly se podívat i do funkční ptačí budky. Po soutěži v určování ptáků dle jejich per, získaly děti medaile, omalovánky a čokoládky. Poté děti šly procházkou skrz Čimický háj, kde nasypaly krmení do ptačích krmítek a u ornitologů (Ing. Svobodová a Ing. Těšický z České zemědělské univerzity a Univerzity Karlovy v Praze) se pak dozvěděly další informace o kroužkování ptáků. Nakonec děti viděly zblízka odchycené ptáčky včetně 16-ti denních mláďátek sýkorky koňadry. Myslím, že se vše povedlo a všem zúčastněným (hlavně ornitologům) děkujeme.
Fotogalerie - ptáci - dárky pro děti za správné odpovědi
Fotogalerie - ptáci - děti z lesní školky
Fotogalerie - ptáci - děti z lesní školky
Fotogalerie - ptáci - ukázka ptáčka šoupálka
Fotogalerie - ptáci - 16 denní mládě sýkorky koňadry
Fotogalerie - ptáci - 16 denní mládě sýkorky koňadry
Fotogalerie - ptáci - kroužky na kroužkování ptáků
Fotogalerie - ptáci - procházka Čimickým hájem
Fotogalerie - ptáci - ptáci dle peří
Fotogalerie - ptáci - poznávání straky
Fotogalerie - ptáci - ptačí budka
Fotogalerie - ptáci - jaké druhy ptáků jsou v Čimickém háji?
Fotogalerie - ptáci - poznávání sýkorek

Novinky

SK Čimis - orientační běh pro děti

Sportovní aktivity dětí od 7 do 11 let pod odborným vedením, to je orientační běh v Čimickém háji, který pořádáme 1x týdně.

časopis NA DOTEK 33 - téma ČESKÝ KOMIKS

Dne 15.9.2022 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č.33 na téma ČESKÝ KOMIKS. Můžete se dozvědět mnoho zajímavého o našich komiksových autorech - Kája Saudek, Jiří Winter Neprakta, Lucie Lomová (autorka Anči a Pepíka), Petr Morkes (autor Vrťapky a Vroubka) a dalších. V časopisu je rozhovor s Patrikem Saudkem (synem Káji Saudka) i rozhovor s Danielou Winterovou (manželkou Jiřího Wintera Neprakty. V časopisu je mnoho obrázků a komiksů od českých autorů. Hrát můžete o zajímavou knihu Dějiny Československého komiksu v hodnotě 2.800,- Kč. Další ceny v soutěžích jsou např. knížky Komisař Vrťapka s podpisem a originálním obrázkem autora Petra Morkese, nebo ceny od pivovaru Panaczech. Vzhledem k neúnosnému zvýšení cen za tisk jsme byli nuceni časopis přestat distribuovat zdarma a je nově placený. Podpořte nás, prosím, zakoupením časopisu, čtěte, bavte se a soutěžte o hezké a hodnotné ceny.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK 32

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK Téma čísla: Zmapování země V časopise se dozvíte mnoho zajímavých informací o mapách, které nám otevřely dveře do světa. Můžete se dočíst o nejstarší tištěné mapě z roku 1518, která zobrazuje území Českého království. Číslo se zaměřuje také na KLUB ČESKÝCH TURISTŮ, přibližujeme Vám jejich činnost rozhovorem s Ing. Pavlem Přílepkem. Přinášíme Vám zajímavé recepty a připravili jsme pro Vás další soutěž ve spolupráci s organizací Malovalo, rozhovor s herečkou a zpěvačkou Kateřinou Kráľovskou Steinerovou. V luštěnce můžete hrát o outdoorové vybavení značky Schwarzwolf.

úklid v Čimickém háji 13.6.2020

První akce po uvolnění opatření proti koronaviru - 13.6.2020 - Dobrovolný úklid Čimického háje v Praze 8. Sešlo se celkem 50 dobrovolníků a uklidili jsme celkem 3,5 kubíku odpadu.I když byl háj tentokrát docela čistý, našlo se například i staré křeslo. Všem moc děkuje za pomoc přírodě a za podporu.

17.6.2020 - dobrovolníci pomáhali Lesní školce Jeřabinka v Čimické zahradě

Dobrovolníci z Johnson a Johnson pomáhali upravit zahradu v Lesní školce Mateřinka Jeřabinka. Udělali moc práce a všem moc děkujeme.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °