pustik

Výtvarná soutěž - Namaluj čimíska

Výsledky soutěže:

1. ZŠ Na Slovance (školní družina 3. třída)

2. ZŠ Glowackého (5.B)  

3. ZŠ Bohumila Hrabala (2. D)

4.  ZŠ Burešova (4.C)

5. ZŠ Libčická (2.B)

6.  ZŠ Petra Strozziho (5.B)

Výsledky hlasování o nejhezčího Čimíska - ZDE  


VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „NAMALUJ ČIMÍSKA“ - pro 1. stupeň základních škol Prahy 8

Dvoukolová (školní a meziškolní) výtvarná soutěž v libovolné výtvarné technice - ztvárnění skřítka Čimíska, patrona Čimického háje.
Pořádáno pod patronací starosty, pana Romana Petruse.

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Úkol/zadání: Na papírovou čtvrtku velikosti A1 vyobrazit (ztvárnit) libovolnou výtvarnou technikou skřítka Čimíska.

Kdo je skřítek Čimísek a jak vypadá: Skřítek Čimísek je patron Čimického háje v Praze 8 (byla o něm vydána i kniha „Pohádky z Čimického háje“), který společně se zvířátky chrání zdejší les.

Skřítek se narodil po úderu blesku z žaludu. Proto má hlavu ve tvaru žaludu a na hlavě čepičku z žaludu s dubovým listem. Je vousatý. Oblečený je do bílé košile, zelené vestičky a zelených kalhot. V kapse vestičky nosí kapesní hodinky.

Soutěžící: Žáci prvního stupně základních škol Prahy 8 - kolektiv žáků z jedné třídy, pracující společně na projektu.

Výtvarné dílo zaslané do druhého kola (jedno dílo – výherce na škole z prvního kola) musí být na zadní straně označeno názvem základní školy, která jej do soutěže zasílá, a nejpozději do 31.1.2017 musí být předáno na Úřad městské části Praha 8, Zenklova 1/35, Praha 8 – odbor Kultury, sportu, mládeže a památkové péče, paní Pavle Tomšíkové.

Jakékoli dotazy k soutěži: PhDr. Martin Rezek (spolek Vědomý dotek z.s.),
T: 608 339 338.

PRŮBĚH:

První kolo soutěže – školní kolo:

  1. V rámci každé třídy 1. stupně žáci kolektivně vytvoří na čtvrtku velikosti A1 (v hodině výtvarné výchovy, projektových dnů apod.) libovolnou výtvarnou technikou skřítka Čimíska, dle popisu v zadání soutěže.
  2. Obrázky pak budou vystaveny ve škole pod určitým číslem. Všichni žáci ze školy dostanou 3 hlasovací lístky, na které napíšou individuálně čísla obrázků jež se jim nejvíce líbí a lístky vhodí do hlasovací urny (bedny...). Hlasovat budou moci jak žáci prvního, tak žáci druhého stupně. Tedy i ti, jež se soutěže účastní.
  3. Po sečtení všech hlasovacích lístků vybere komise (určená ředitelem školy) ze tří výtvarných děl s největším počtem hlasů jedno, které bude reprezentovat školu v druhém (meziškolním) kole. Toto výtvarné dílo škola dopraví nejpozději do 31.1.2017 na úřad MČ Praha 8, kde bude s ostatními díly vystaveno.

Druhé kolo soutěže – meziškolní kolo:

Výtvarná díla zaslaná ze škol (výherci z prvního kola) budou vystavená v prostoru ÚMČ a veřejnost zde bude hlasovat do připravené hlasovací urny (lístky získají občané u recepce).  Dále pak bude mít veřejnost možnost hlasovat i na internetu.

První tři díla s největším počtem hlasů vyhrávají celou soutěž.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

  • 1.11.2016 – zahájení soutěže
  • do 20.11.2016 – základní školy, které se chtějí zúčastnit soutěže, potvrdí svou  účast na email info@vedomy-dotek.cz (01.11.2016 – 30.1.2017 první kolo soutěže)
  • 20.1. - 31.1.2017 přijímání výtvarných děl do 2. kola soutěže
  • do 28.2.2017 vyhodnocení soutěže

PŘEDÁVÁNÍ CEN

V pondělí 13.3.2017 byly v Grabově vile předávány ceny za nejhezčího Čimíska, který byl v dvoukolovém hlasování vybrán z 85 výtvarných děl žáků prvních stupňů základních škol Prahy 8.

Před předáváním cen si děti poslechly v Grabově vile čtení příběhu o skřítkovi Čimískovi z knížky Pohádky z Čimického háje v podání paní MgA. Jindry Brendlové ze ZUŠ Klapkova. Poté zástupci organizátora (včetně autora uvedené knížky, pana Martina Rezka) a starosta Roman Petrus dětem předali věcné ceny, které poskytlo Papírnictví Petruška, a sošky skřítka Čimíska z dílny výtvarníka, pana Pavla Karla.

Nejvíc hlasů (352) získal obrázek žáků ZŠ Na Slovance. Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Glowackého a na třetím žáci ZŠ Bohumila Hrabala.
Všechny děti, které se soutěže zúčastnily, si malování obrázků dubového skřítka Čimíska užily.

O AKCI SE PSALO

V mediích: BLESK    Na školách:  ZŠ Glowackého  ZŠ Glowackého  ZŠ Libčiská  ZŠ B Hrabala  ZŠ B Hrabala

Městská část Praha 8 


Spolupořadatel:                     Partner:    Papírnictví Petruška


Knihu o skřítkovi Čimískovi je možné zakoupit např. v Centru RoSa v Praze 8, Střelničná 8/1680 (blízko metra Kobylisy) za částku 190,- Kč, která jde celá do veřejné sbírky " Pro Čimický háj ". Chcete-li knížku zaslat na vaši adresu, napište si o knížku ZDE

 

Novinky

SK Čimis - orientační běh pro děti

Sportovní aktivity dětí od 7 do 11 let pod odborným vedením, to je orientační běh v Čimickém háji, který pořádáme 1x týdně.

časopis NA DOTEK 33 - téma ČESKÝ KOMIKS

Dne 15.9.2022 vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č.33 na téma ČESKÝ KOMIKS. Můžete se dozvědět mnoho zajímavého o našich komiksových autorech - Kája Saudek, Jiří Winter Neprakta, Lucie Lomová (autorka Anči a Pepíka), Petr Morkes (autor Vrťapky a Vroubka) a dalších. V časopisu je rozhovor s Patrikem Saudkem (synem Káji Saudka) i rozhovor s Danielou Winterovou (manželkou Jiřího Wintera Neprakty. V časopisu je mnoho obrázků a komiksů od českých autorů. Hrát můžete o zajímavou knihu Dějiny Československého komiksu v hodnotě 2.800,- Kč. Další ceny v soutěžích jsou např. knížky Komisař Vrťapka s podpisem a originálním obrázkem autora Petra Morkese, nebo ceny od pivovaru Panaczech. Vzhledem k neúnosnému zvýšení cen za tisk jsme byli nuceni časopis přestat distribuovat zdarma a je nově placený. Podpořte nás, prosím, zakoupením časopisu, čtěte, bavte se a soutěžte o hezké a hodnotné ceny.

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK 32

Vyšlo další číslo časopisu NA DOTEK Téma čísla: Zmapování země V časopise se dozvíte mnoho zajímavých informací o mapách, které nám otevřely dveře do světa. Můžete se dočíst o nejstarší tištěné mapě z roku 1518, která zobrazuje území Českého království. Číslo se zaměřuje také na KLUB ČESKÝCH TURISTŮ, přibližujeme Vám jejich činnost rozhovorem s Ing. Pavlem Přílepkem. Přinášíme Vám zajímavé recepty a připravili jsme pro Vás další soutěž ve spolupráci s organizací Malovalo, rozhovor s herečkou a zpěvačkou Kateřinou Kráľovskou Steinerovou. V luštěnce můžete hrát o outdoorové vybavení značky Schwarzwolf.

úklid v Čimickém háji 13.6.2020

První akce po uvolnění opatření proti koronaviru - 13.6.2020 - Dobrovolný úklid Čimického háje v Praze 8. Sešlo se celkem 50 dobrovolníků a uklidili jsme celkem 3,5 kubíku odpadu.I když byl háj tentokrát docela čistý, našlo se například i staré křeslo. Všem moc děkuje za pomoc přírodě a za podporu.

17.6.2020 - dobrovolníci pomáhali Lesní školce Jeřabinka v Čimické zahradě

Dobrovolníci z Johnson a Johnson pomáhali upravit zahradu v Lesní školce Mateřinka Jeřabinka. Udělali moc práce a všem moc děkujeme.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °