Vědomý dotek

Výtvarná soutěž - Namaluj čimíska

Výsledky soutěže:

1. ZŠ Na Slovance (školní družina 3. třída)

2. ZŠ Glowackého (5.B)  

3. ZŠ Bohumila Hrabala (2. D)

4.  ZŠ Burešova (4.C)

5. ZŠ Libčická (2.B)

6.  ZŠ Petra Strozziho (5.B)

Výsledky hlasování o nejhezčího Čimíska - ZDE  


VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „NAMALUJ ČIMÍSKA“ - pro 1. stupeň základních škol Prahy 8

Dvoukolová (školní a meziškolní) výtvarná soutěž v libovolné výtvarné technice - ztvárnění skřítka Čimíska, patrona Čimického háje.
Pořádáno pod patronací starosty, pana Romana Petruse.

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Úkol/zadání: Na papírovou čtvrtku velikosti A1 vyobrazit (ztvárnit) libovolnou výtvarnou technikou skřítka Čimíska.

Kdo je skřítek Čimísek a jak vypadá: Skřítek Čimísek je patron Čimického háje v Praze 8 (byla o něm vydána i kniha „Pohádky z Čimického háje“), který společně se zvířátky chrání zdejší les.

Skřítek se narodil po úderu blesku z žaludu. Proto má hlavu ve tvaru žaludu a na hlavě čepičku z žaludu s dubovým listem. Je vousatý. Oblečený je do bílé košile, zelené vestičky a zelených kalhot. V kapse vestičky nosí kapesní hodinky.

Soutěžící: Žáci prvního stupně základních škol Prahy 8 - kolektiv žáků z jedné třídy, pracující společně na projektu.

Výtvarné dílo zaslané do druhého kola (jedno dílo – výherce na škole z prvního kola) musí být na zadní straně označeno názvem základní školy, která jej do soutěže zasílá, a nejpozději do 31.1.2017 musí být předáno na Úřad městské části Praha 8, Zenklova 1/35, Praha 8 – odbor Kultury, sportu, mládeže a památkové péče, paní Pavle Tomšíkové.

Jakékoli dotazy k soutěži: PhDr. Martin Rezek (spolek Vědomý dotek z.s.),
T: 608 339 338.

PRŮBĚH:

První kolo soutěže – školní kolo:

  1. V rámci každé třídy 1. stupně žáci kolektivně vytvoří na čtvrtku velikosti A1 (v hodině výtvarné výchovy, projektových dnů apod.) libovolnou výtvarnou technikou skřítka Čimíska, dle popisu v zadání soutěže.
  2. Obrázky pak budou vystaveny ve škole pod určitým číslem. Všichni žáci ze školy dostanou 3 hlasovací lístky, na které napíšou individuálně čísla obrázků jež se jim nejvíce líbí a lístky vhodí do hlasovací urny (bedny...). Hlasovat budou moci jak žáci prvního, tak žáci druhého stupně. Tedy i ti, jež se soutěže účastní.
  3. Po sečtení všech hlasovacích lístků vybere komise (určená ředitelem školy) ze tří výtvarných děl s největším počtem hlasů jedno, které bude reprezentovat školu v druhém (meziškolním) kole. Toto výtvarné dílo škola dopraví nejpozději do 31.1.2017 na úřad MČ Praha 8, kde bude s ostatními díly vystaveno.

Druhé kolo soutěže – meziškolní kolo:

Výtvarná díla zaslaná ze škol (výherci z prvního kola) budou vystavená v prostoru ÚMČ a veřejnost zde bude hlasovat do připravené hlasovací urny (lístky získají občané u recepce).  Dále pak bude mít veřejnost možnost hlasovat i na internetu.

První tři díla s největším počtem hlasů vyhrávají celou soutěž.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

  • 1.11.2016 – zahájení soutěže
  • do 20.11.2016 – základní školy, které se chtějí zúčastnit soutěže, potvrdí svou  účast na email info@vedomy-dotek.cz (01.11.2016 – 30.1.2017 první kolo soutěže)
  • 20.1. - 31.1.2017 přijímání výtvarných děl do 2. kola soutěže
  • do 28.2.2017 vyhodnocení soutěže

PŘEDÁVÁNÍ CEN

V pondělí 13.3.2017 byly v Grabově vile předávány ceny za nejhezčího Čimíska, který byl v dvoukolovém hlasování vybrán z 85 výtvarných děl žáků prvních stupňů základních škol Prahy 8.

Před předáváním cen si děti poslechly v Grabově vile čtení příběhu o skřítkovi Čimískovi z knížky Pohádky z Čimického háje v podání paní MgA. Jindry Brendlové ze ZUŠ Klapkova. Poté zástupci organizátora (včetně autora uvedené knížky, pana Martina Rezka) a starosta Roman Petrus dětem předali věcné ceny, které poskytlo Papírnictví Petruška, a sošky skřítka Čimíska z dílny výtvarníka, pana Pavla Karla.

Nejvíc hlasů (352) získal obrázek žáků ZŠ Na Slovance. Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Glowackého a na třetím žáci ZŠ Bohumila Hrabala.
Všechny děti, které se soutěže zúčastnily, si malování obrázků dubového skřítka Čimíska užily.

O AKCI SE PSALO

V mediích: BLESK    Na školách:  ZŠ Glowackého  ZŠ Glowackého  ZŠ Libčiská  ZŠ B Hrabala  ZŠ B Hrabala

Městská část Praha 8 


Spolupořadatel:                     Partner:    Papírnictví Petruška


Knihu o skřítkovi Čimískovi je možné zakoupit např. v Centru RoSa v Praze 8, Střelničná 8/1680 (blízko metra Kobylisy) za částku 190,- Kč, která jde celá do veřejné sbírky " Pro Čimický háj ". Chcete-li knížku zaslat na vaši adresu, napište si o knížku ZDE

 

Novinky

17.06. 2018 10:00-13:00 POHÁDKOVÝ ČIMICKÝ HÁJ

Start od v stupu do Čimického háje od st. Čimický háj (bus 102, 144, 177, 152, 200). Účast ZDARMA - zastávky s úkoly, dětská dílnička, výhry pro děti, malování na obličej, výstavy "Lesní zvěř" a "Zkamenělá příroda" - poslední start v 12:00 hod. 12:00 loutkové divadlo o Čimískovi (divadlo Buřt Radka Pokorného)

23.9.2017 - dobrovolný úklid Čimického háje

Opět jsme společně s 47 dobrovolníky uklidili Čimický háj od 3 kubíků odpadu. Při akci byla odhalena dřevěná socha skřítka Čimíska (autorka Kristýna Kužvartová), dle pohádek Martina Rezka "Pohádky z Čimického háje".

22.10.2017 - Pohádkový Čimický háj a otevření naučné stezky

V Čimickém háji jsme společně s Rodinným centrem Amálka a SDH Praha á Bohnice pořádali pohádkový les pro děti. Zúčastnilo se celkem 177 soutěžících dětí, které plnili u 10-ti nově otevřených cedulí naučné stezky úkoly. Za to získaly hezké ceny. I když zprvu pršelo, všichni jsme si to užili.

14.9.2017 Pomozme mlokovi přežít v Praze

Dnes jsme opět pomohli mlokovi u Podhořského potoka v přípravě na přezimování. Navzdory dešti a větru se nás sešlo 14 dobrovolníků a z toho dva malí milovníci mloka. Uklidili jsme okolí od odpadků a opravili jsme přezimovací zídky. Pod akcí "Pomozme mlokovi přežít v Praze" jsme opět pomohli. A dokonce mloci trochu vykoukli.

časopis NA DOTEK 13

vyšlo nové číslo časopisu NA DOTEK č. 13 - téma "domácí mazlíčci" . Hezké počtení.

© 2013 - Vědomý dotek z.s.
Feřtekova 557/18, 18100 Praha 8
IČO: 02214776
Tel.+420 608 339 338, email: info@vedomy-dotek.cz
Webové stránky vyrobeny pomocí Zlepšujeme
Partneři webu: Lesy hl. m. Prahy ° Fotograf Praha ° Letní dětské tábory - Klub 112 ° SEO Optimalizace webu ° Tvorba www stránek ° Škola vědomého doteku °